top of page
  • Writer's pictureVNK serviss

SIA "VNK SERVISS" PIEDALĀS STARPTAUTISKAJĀ PROJEKTĀ "NURSECOAST-II" BALTIJAS JŪRAS ŪDENS KVALITĀTES UN MAZO NOTEKŪDEŅU ATTĪRĪŠANAS STACIJU EFEKTIVITĀTES UZLABOŠANAI

Baltijas jūras veselība ir svarīga, tomēr diemžēl mūsu jūra saskaras ar daudzām problēmām, sākot ar eitrofikāciju, pārzveju, mikroplastmasu un ķīmisko piesārņojumu un beidzot ar vasaras tūrisma sezonas radīto ieteikmi.

Vasaras sezonā Baltijas jūras piekrastes teritorijās ierodas līdz pat 20 reizes vairāk tūristu nekā ziemas sezonā. Cilvēku pieplūdums rada vairāk notekūdeņu, nekā mazās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas spēj apstrādāt, kā rezultātā jūrā rodas nepatīkamas smakas un pārmērīgs daudzums barības vielu.

Starptautiskajā projektā "NURSECOAST-II" SIA "VNK serviss" kopā ar partneriem no 8 valstīm strādā pie risinājumiem, kas palīdzētu vasaras tūrisma sezonas laikā saglabāt Baltijas jūru tīru.  Projekts "NURSECOAST-II" tiek īstenots INTERREG programmas ietvaros ar mērķi pilnveidot un attīstīt notekūdeņu attīrīšanas sistēmas piekrastes tūrisma teritorijās, SIA “VNK serviss” gadījumā – Jūrkalnē, tādējādi saglabājot Baltijas jūras ūdens un ekosistēmas kvalitāti, kā arī veicinot mazo notekūdeņu attīrīšanas staciju efektivitāti.

Noskatieties video un uzziniet vairāk! Video ir pieejami subtitri (CC) latviešu valodā.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page