top of page
  • Writer's pictureVNK serviss

NORISINĀJUSIES STARPTAUTISKĀ PROJEKTA NURSECOAST-II PARTNERU SANĀKSME

2024. gada 7.–8. maijā NURSECOAST-II projekta ietvaros Latvijas partneri – SIA “VNK serviss” sadarbībā ar SIA “Jūrmalas ūdens” – organizēja projekta starptautisko partneru, ekspertu mācību brauciena un starpposma dialoga konferenci “Praktiski risinājumi notekūdeņu attīrīšanai Baltijas jūras reģiona tūrisma teritorijās” Latvijā.

SIA “VNK serviss” ražošanas tehnoloģijas vadītājs Jānis Zviedris atzīmē, ka projektā iesaistītās organizācijas un eksperti atzinīgi novērtē Latvijas pievilcību tūrismam, tās atrašanās vietu un dabu, tajā pašā laikā uzsverot, ka tūrisms ir viena no mazo ūdenssaimiecību darbību ietekmējošām nozarēm reģionos, radot atšķirīgu sezonālu ietekmi notekūdeņu savākšanā, attīrīšanā un novadīšanā vidē.

SIA “VNK serviss” NURSECOAST-II projektā ir uzsācis 2 pilotprojektus apsaimniekoto notekūdeņu attīrīšanas infrastruktūru pielāgošanu mainīgiem apstākļiem, veidojot mākslīgo mitrāju notekūdeņu pēcattīrīšanai Blāzmā un intensificējot notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas procesu ar nanoburbuļu metodi Jūrkalnē. Ražošanas tehnoloģijas vadītājs Jānis Zviedris norāda: “Sagaidāms, ka pēc šo pilotprojektu realizācijas vidē novadītie notekūdeņi atstās iespējami mazāku ietekmi uz vietējām ūdenstecēm un Baltijas jūru. Kopā mēs varam!”


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page