top of page
  • Writer's pictureVNK serviss

KĀ SAMAZINĀT APKURES RĒĶINUS? DAŽI PADOMI DAUDZDZĪVOKĻU NAMU IEDZĪVOTĀJIEM

Kā samazināt apkures rēķinus? Risinājums slēpjas mūsu ikdienas paradumos un mājas energoefektivitātē. SIA “VNK serviss” aicina iepazīsties ar dažiem padomiem, kā ikdienas paradumu maiņa un mājas tehniskā stāvokļa uzlabošana var palīdzēt samazināt rēķinu par apkuri.


LOGU UN DURVJU RADĪTO SILTUMA ZUDUMU MAZINĀŠANA

Siltuma patēriņu ietekmē daudzi faktori, tostarp būtiskus siltuma zudumus var izraisīt logi un ārdurvis. Logi un durvis var radīt līdz pat 20% siltuma zudumu, tāpēc viens no efektīvākajiem veidiem, kā taupīt siltumenerģiju ir veikt logu un ārdurvju nomaiņu vai siltināšanu.

KOPLIETOŠANAS TELPAS

Svarīgi, lai kāpņu telpas logi, ārdurvis un pagraba durvis būtu cieši aizvērtas, tādējādi izvairoties no ievērojamiem siltuma zudumiem.


VĒDINĀŠANA

Apkures sezonā ieteicams telpas vēdināt, atverot logu uz īsu brīdi, nevis ilgstoši vēdināt. AS "Latvenergo" Energoefektivitātes centra eksperti skaidro, ka pareizais veids, kā vēdināt telpas apkures sezonā, ir cikliski, piemēram, reizi stundā uz pāris minūtēm – pilnībā atverot vaļā logu un, ja iespējams, pirms tam izslēdzot apsildes ierīces telpā vai zem loga.


TEMPERATŪRAS UZSTĀDĪJUMI

Būtiski, ka, samazinot apkurināmās telpas temperatūru par 1 °C, iespējams ietaupīt aptuveni 5% no apkures izmaksām. Iedzīvotājiem ir atšķirīga komforta temperatūra, tāpēc, ja ir vēlēšanās veikt izmaiņas siltuma uzstādījumos, daudzdzīvokļu mājā ir jārod kompromiss, lai lemtu par augstāku vai zemāku telpu gaisa temperatūras padevi uz apkurināmo platību.


NEAIZSEDZ RADIATORUS

Ieteicams neaizsegt radiatorus ar aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem, lai netiktu traucēta siltā gaisa cirkulācija un telpa varētu maksimāli uzsilt.


EFEKTĪVĀKAIS ILGTERMIŅA RISINĀJUMS – MĀJAS RENOVĀCIJA UN TEHNISKĀ STĀVOKĻA UZLABOJUMI

Saskaņā ar finanšu institūcijas ALTUM datiem pēc renovācijas apkures rēķins samazinās vidēji par 50–60%. Ar ALTUM finansējuma palīdzību ir iespējams veikt būtiskus remontdarbus mājas tehniskā stāvokļa un energoefektivitātes uzlabošanai, cīnoties pret lielu siltumenerģijas patēriņu. ALTUM programma māju energoefektivitātes uzlabošanai sniedz iespēju saņemt ES fondu atbalstu līdz pusei (49%) no projektā attiecinātajām izmaksām un veikt būtiskus remontdarbus ēku nesošās konstrukcijās, iekšējos inženiertīklos un teritorijas labiekārtošanā. Ja arī jums ir vēlēšanās veikt nama renovācijas un tehniskā stāvokļa uzlabošanas pasākumus, aicinām to kopīgi pārrunāt māju kopsapulcēs!
Commenti


bottom of page